Živočíšny druh Politik Východoeurópsky

Autor: Jozef Rajtar | 26.4.2009 o 19:20 | Karma článku: 8,86 | Prečítané:  2878x

Keďže je v dnešnej dobe trend písať veci povrchne a neodborne, rád by som išiel proti tomuto trendu a predstavil živočíšny druh Politika Východoeurópskeho (latinsky Idioticus Superbus) z odborného pohľadu a aj s latinskými ekvivalentami jednotlivých termínov opisujúcich názvy, procedúry a javy. ;-)

V prvom rade pôvod druhu. Druh sa poväčšine vyvinul z proto-druhu Politika Červeného (Idioticus Comunistus), niekedy so špeciálnou tajnou nadstavbou (Idioticus Comunistus ŠTBakus). Oproti pôvodnému sfarbeniu sa v súčasnosti nachádza pod rôznymi farbami, v širokom spektre od oranžovej po modrú, a nemá problém túto farbu kedykoľvek zmeniť (Chameleonus Instantus). Zo zásady vždy zapiera svoju tajnú nadstavbu a tvrdí, že mu pribudla nevedomky, alebo že s ňou vnútorne nesúhlasil (Clonus Dymus).

Ciele a činnosť. Cieľom Politika Východoeurópskeho je zabezpečenie bohatstva obyvateľov. Konkrétne tých, s ktorými je v príbuzenskom zväzku, s ktorými ho spája priateľské puto z detstva, alebo tých, ktorí ho sponzorujú. Toto zabezpečuje tak, že vyberie dane (Výpalnus Brutalus) a spraví takzvané výberové konanie (Blafus Ridiculus), kde vyhrá ponuka s najlepšou cenou (Nákladus kratus 100).
Politik Východoeurópsky je aj vynikajúci odborník na chémiu a jeho hlavnou snahou je namiešať substanciu nazývanú Lepidus Perfectus a prilepiť sa s ňou na ľubovoľnú predsednícku stoličku. Čím lepšie sa prilepí, tým ľahšie sa mu organizujú jeho aktivity (Podvodus Humus).

Povaha. Politik Východoeurópsky rád vysvetľuje fádnu a nepodstatnú realitu, napríklad vyššie spomenuté výberové konania, v takej verzii, aby jej voliči rozumeli správne (Odrbus Maximus) a snaží sa, aby vzbudil svoju vlastnú dôveryhodnosť (Fatamorganus Totalus).

Výskyt. Pred voľbami robí takzvanú volebnú kampaň (Slubotechnus Infinitus) a nachádza sa  medzi voličmi (Volus Naivus). Po voľbách sa nachádza v parlamente (Circus Maximus) a načúva svojim voličom (Volus Ignorantius) a slúži im (Volus Fuck-off Totalus).

Metamorfózy. V závislosti od kvality lepu a šikovnosti nájsť si správnu stoličku sa Politik Východoeurópsky mení postupne na riadiaci typ (Dictatorus NapolLenOnus) a neskôr prechádza do najvyššej možnej fázy, v ktorej je neomyľný, vševedúci a všemohúci (Dictatorus LenOnus). Tí, čo si nedokážu vytvoriť podmienky na takúto premenu, sa buď zmenia na Spolupracovníkov (Politbyrus Pätolízus), alebo odídu do inej politickej strany (Bandus Lumpus).

Poddruhy. Najznámejším poddruhom je Politik Východoeurópsky Komunálny (Idioticus Superbus Žumpus), ktorý pôsobí na menej exponovaných miestach, ako sú mestá a obce, kde pod dôslednou kontrolou verejnosti (Supervisius Non-existus) zodpovedne vykonáva svoju činnosť (Corupcius Absolutus). Žije tu v symbióze s tzv. Developerom Východoeurópskym (Demoliticus Totalus Brutalus), ktorého náplňou je stavať obydlia. Deje sa to tak, že Developer Východoeurópsky si vyhliadne vhodné miesto na stavbu, najčastejšie mestský park, detské ihrisko alebo kultúrnu pamiatku a následne dá Politikovi Komunálnemu malé všimné (Úplatkus Gigantus), aby mohol tieto nepatričné miesta upraviť na niečo vznešenejšie. Svoj výtvor potom predáva ako luxusné apartmány (Marketingus Odrbus - Qualitus Pakistanus).

Vyššia moc (Vis Maior). Nad Politikom Východoeurópskym nestojí vôľa jeho voličov, ako by sme si mohli myslieť, ale vôľa jeho Sponzorov (Tendrus Victorus). Nad časťou z nich stojí organizácia zvaná Európska Únia (Aparatus Byrokraticus Brutalus), ktorú si v hlave väčšina z nich zamenila za rozpadnuvšiu sa organizáciu Sovietsky Zväz (Aparatus Gulagus Brutalus). Politik Východoeurópsky nedokáže rozlišovať medzi týmito dvoma organizáciami a tak automaticky odkýva všetko, čo z EÚ príde (Normus Byrocraticus Nonsensus) bez akejkoľvek ambície sa na tom spolupodieľať. Nevidí v tom zmysel, keďže z toho nemá materiálny úžitok.

Vidíme, že Politik Východoeurópsky je naozaj veľmi svojrázny druh a obyvatelia to s ním nemajú ľahké. Bohužiaľ, je ťažko kultivovateľný. Kultivované jedince sú v politike skôr výnimočné a súťaženie s ostatnými spravidla prehrávajú. Aby mali aspoň čiastočnú šancu uspieť, musia najprv prejsť procesom dekultivácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Farmári chceli Pellegriniho, prijal ich prezident Kiska

Prijali aj ponuku ministerky Matečnej, chcú ísť ale všetci.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako vzniká genocída, a kde je Maďarsko

Nedokážeme sa poučiť z dejín. Toto je len ďalší príklad.

DOMOV

Traktory v Bratislave. V hlavnom meste protestujú farmári

Traktory sú už zaparkované pred prezidentským palácom.


Už ste čítali?