Kto vládne Európskej Únii

Autor: Jozef Rajtar | 23.5.2009 o 21:00 | Karma článku: 6,51 | Prečítané:  1371x

Na tému EÚ som sa už venoval korupcii, šialenému normovaniu, neschopnostiarogancii, ktoré vládnu súčasnej Únii. Tieto javy rýchlym tempom nahlodávajú jej zdravé a pozitívne základy (voľný pohyb osôb, služieb, tovaru a kapitálu). Kto je však za ne, okrem politikov jednotlivých štátov, zodpovedný? Ryba smrdí od hlavy, tak sa pozrime na dvoch najvyššie postavených - Barrosa ako predsedu Európskej komisie (EK) a Pötteringa, predsedu Európskeho parlamentu (EP).

Ak sa pozrieme na oficiálny životopis predsedu Európskej komisie, José Manuel Durão Barrosa, prejdeme sa honosným vymenúvaním jeho profesných a akademických úspechov. Akousi náhodou zostáva opomenutou skutočnosťou jeho pôvodné politické pôsobenie. Barroso bol v sedemdesiatych rokoch prívržencom militantného, marxisticko-leninského hnutia zvaného maoizmus, nazvaného podľa čínskeho komunistického diktátora Mao Ce-Tunga. Nebol len pasívnym prívržencom, ale hneď jeho študentským vodcom v Portugalsku. Pozrite si jeho vášnivý prejav z roka 1976. Pripomínam, že maoizmus napáchal v Číne najväčšie zverstvá v rokoch 1966 až 1976, kedy boli desiatky miliónov ľudí terorizovaných a niekoľko stotisíc až miliónov zabitých ako následok „kultúrnej revolúcie". Toto obdobie je dokonca opatrne odsudzované aj dnešnou vládnou garnitúrou v Číne. Súčasný predseda EK bol po 10-tich drastických rokoch a v časoch zániku tejto obludnej ideológie v Číne jej fanatickým protagonistom.

Mohli by sme pokračovať ďalšími „skvostnými" členmi Európskej komisie. Za všetko hovorí fakt, že len za minulý rok bolo spreneverených z rozpočtu EÚ až 6 miliárd EUR, pričom kontrolóri (audítori) našli hrubé nezrovnalosti každý jeden rok kontrolovania použitia prostriedkov EÚ. Riešenie? Žiadne! V rámci EÚ nie je represívny orgán, ktorý by za kradnutie eurobyrokratov trestal a národné štáty takúto právomoc nemajú tiež. Minulá Komisia musela kvôli extrémnej korupcii v roku 1999 aspoň odstúpiť.

 

Keď nepodpíšeš bude zle
Podepiš!"
Nepodepíšu!"
Podepiš, seš už poslední ve vsi. Dokonce i ten kulak XY už podepsal."
...
Je scéna z filmu Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci, ktorý zobrazuje obdobie násilnej kolektivizácie v 50-tych rokoch. Nemecký predseda Európskeho parlamentu, Hans-Gert Pöttering, o filme, a možno ani o komunistickej kolektivizácii nemá ani páru, metódy však používa rovnaké. Tzv. Lisabonskú zmluvu* sa snaží presadiť silou-mocou a po nedávnom páde českej vlády sa poponáhľal s vyhlásením:

Neverím, že desať miliónov Čechov sa postaví proti 490 miliónom (zvyšných občanov EÚ)"

10 miliónov Čechov vrátane detí sa postaví PROTI ostatným?!

Schvaľovanie novej Základnej zmluvy nerobí Pöttering presviedčaním o jej kvalitách (ani to príliš nejde), ale zastrašovaním na úrovni komunistickej kolektivizácie.
Pöttering navyše žiadne stovky miliónov ľudí za sebou nemá, v referendách Euroústavu* podporili len Luxemburčania a Španieli, odmietli ju Francúzi a Holanďania. Po premenovaní na Lisabonskú zmluvu* robil nátlak, aby sa referendá už nekonali (ľudia nemajú do usporiadania Európy čo hovoriť), no Íri si ho napriek tomu dovolili spraviť. Lisabonskú zmluvu* zamietli.

Pöttering je v europarlamente už od roku 1979 a zvykol si vládnuť a pretláčať svoj nemecký mocenský komplex. Pripomeniem, že EÚ bola do značnej miery vytvorená preto, aby práve Nemcov držala na uzde a nedala im priestor na ďalšiu vojnu. Nemci, ktorí sú najdominantnejší v EÚ, majú dar riešiť technické veci, no keď sa pokúšajú „riešiť ľudí", spôsobujú katastrofu. Spolu s francúzskou byrokratickosťou sa tak EÚ stáva celkom, kde je v rámci nemeckej strojovosti všetko do bodky predpísané a na všetko treba úradnícky štempel.

Predseda EP v akcii
Keď časť europoslancov žiadala referendá o Lisabonskej zmluve* (ako bolo pôvodne v pláne) a chcela o tom elektronické hlasovanie a možnosť vyjadriť sa, Pöttering jednoducho požiadal o neobmedzené právomoci a následne to zamietol. Tu je záznam z udalostí po tom, ako Íri Zmluvu zamietli, ale EP to nerešpektoval (prosím, pozrite si to celé, v klipe sa predviedol aj súdruh Schulz, predseda socialistov, tiež z Nemecka).
Mimochodom, podobne ako Pöttering si dal neobmedzené právomoci menovať aj Hitler v roku 1933, na čo upozornil britský europoslanec Hannan. Nasledovala okamžitá perzekúcia a poslanca vylúčili z Pötteringovej (ľudovo-demokratickej) frakcie EPP-ED. On predsa nie je žiaden führer a kto si dovolí o tom pochybovať bude blitzkriegovo zlikvidovaný. On chce svojimi neobmedzenými právomocami len nadiktovať ako má demokracia vyzerať v praxi (tu je ďalšie video ak máte chuť).
Nakoniec odchádzajú z EPP-ED všetci britskí (a poľskí) konzervatívci aj spolu s českou ODS.

Bohužiaľ, zo Slovenska (a mnohých iných východných krajín) zväčša posielame len komparzistov spomínaným ľuďom, ktorí zdvihnú ruku za čokoľvek, hlavne nech si môžu užiť svoju dovolenku v luxuse. Demokracia však je zriadenie, ktoré funguje len keď je o to nepretržité úsilie. Inak sa mení na diktatúru.

Záleží od nás, či chceme posielať do Európskom parlamentu ľudí spojených s naším bývalým režimom a štatistov. Ak však chceme ľudí, ktorí neuhnú ani pred hrubým tlakom a budú otvorene presadzovať decentralizovanú a prosperujúcu Európu ľudí a štátov, nie elít a byrokratov, máme možnosť podporiť vo voľbách v sobotu 6. júna stranu Sloboda a Solidarita (č. 2) reformátora Richarda Sulíka. Kandidátska listina je tu. Číslom jedna na kandidátke je skúsený ekonóm a presvedčený demokrat Ján Oravec a vyberať sa dá krúžkovaním aj z ďaľších kandidátov podľa osobných preferencií.

 

 

* Vysvetlenie k Základnej zmluve upravujúcej vzťahy v rámci EÚ:
- V súčasnosti stále platí Zmluva z Nice
- Bola snaha pretlačiť Euroústavu radikálne posiľňujúcu právomoci EÚ

- Po stroskotaní tejto snahy (neúspešné referendá) sa Euroústava symbolicky zmenila a premenovala na Lisabonskú zmluvu (LZ)
- Lisabonskú zmluvu zamietli Íri a tak sa mal proces ukončiť, ale v rozpore s pravidlami aj demokraciou musia Íri hlasovať dovtedy, kým nepovedia Áno

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spoločný obvod je jedna z najlepších vecí, ktorú nám Mečiar zanechal

Voľba podľa regiónov je historický anachronizmus.

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela.


Už ste čítali?