Výzva: nepodporte referendum SaS!

Autor: Jozef Rajtar | 20.9.2009 o 20:05 | Karma článku: 11,80 | Prečítané:  2791x

Už niekoľko mesiacov prebieha podpisovanie petície za vypísanie referenda pod záštitou novej strany Sloboda a Solidarita. Je to nehoráznosť aká sa málokedy vidí. Ide totiž o priamy zásah občanov do práv politikov, a tu už prestáva akákoľvek sranda.

Napríklad voľby cez internet by spôsobili, že by volilo väčšie množstvo ľudí, a to takých, ktorí cez Internet aj svojich zástupcov denno-denne sledujú a vyhodnocujú. Tým by v politike pribudli ľudia, ktorí by pred takýmito voličmi mali šancu odborne a morálne obstáť. Súčasní politici však potrebujú pokoj na svoje kšefty, pardón prácu, a zvolenie čerstvej krvi, nebodaj odborníkov, by im v ich doterajšej činnosti nepomohlo. Naopak by sa mohlo stať, že nová konkurencia by nútila rozšíriť okruh beneficientov ich činnosti z rodinných príslušníkov a sponzorov aj na občanov všeobecne. Takýto enormný nárast rozšírenia služieb z malej skupiny ľudí na niekoľko miliónov občanov by zaručene spôsobil kolaps. A to psychický kolaps našich vládnych činiteľov, ktorí doteraz pokrývali potreby obyvateľstva zaužívaným spôsobom. Prázdnym tliachaním, nereálnymi sľubmi a bohapustým strašením.

Ďalšou zhubnou vecou, ktorú by ste spôsobili, by bolo prelomenie ľadov v oblasti priamej demokracie. Referendum iniciované zdola a sprísňujúce podmienky priamo pre poslancov a členov vlády tu ešte nebolo. Je ‚preci' nemysliteľné, aby ľudia začali určovať politikom nejaké mantinely. Ľudovo povedané: „Ta to už de by sme boli?!" Predbiehanie sa v tom, kto si kúpi drahšie auto za vaše peniaze je jeden z mála koníčkov, ktorými si naši najvyšší predstavitelia nevyhnutne potrebujú spríjemniť náročnú starostlivosť o vaše peniaze.
Snáď by ste neodopreli našim ministrom po namáhavom dni, plnom dohadzovania tendrov spriateleným firmám, sa posadiť do svojho predraženého auta a odviezť sa domov. Nie že by zďaleka potrebovali autá v takej výbave, ale dôležitý je pre takého ministra pocit. Pocit, že je niečo viac ako bežní občania, a že svojím novým autom tromfol iného ministra či  funkcionára.

No a potom takí poslanci a ich imunita. Títo nemajú ani len šoférov platených štátom a ako by k tomu došli, aby si nemohli ani riadne vypiť a potom sa beztrestne odviezť domov? Poprípade si zašpásovať vynadaním policajtke pri konaní si svojich povinností, alebo sa nacenganí vytrepať po havárii z auta a vysmiať sa do kamier hromadne všetkým?
Snáď by ste nemali to srdce ich o takéto základné nadľudské práva pripraviť?

O znížení počtu poslancov ani nehovoriac. Snažia sa snáď poslanci o zníženie množstva občanov? Nie! Naopak, veď čím viac plebsu, tým viac má kto na nich drieť a tým viac môžu kradnúť, pardon, prerozdeľovať. Takže pekne sa milujte a množte, makajte a plaťte.
Napríklad také koncesionárske poplatky môže odmietať platiť len sociálny netvor. Niektorí dokonca používajú smiešnu výhovorku, že nemajú TV aparát alebo STV nepozerajú. Prosím vás, a akú to má súvislosť? Poplatky sa platia na to, aby sa vedenie STV mohlo zabezpečiť na dôchodok a dôchodok by niekomu odopieral naozaj len človek bez štipky sociálneho cítenia. Na oplátku vedenie STV podporuje aktuálnu vládu a všetci sú spokojní. Všetci, ktorí sa rátajú, pochopiteľne. Nie, dajme tomu, nejaká nevďačná matka troch detí, ktorá by mohla demagogicky tvrdiť, že obracia každý cent aby prežila a poplatky ju ruinujú.

Ľudia, nepodporte preto takú habaďúru. Postavíte na hlavu celý systém v ktorom majú jedni právo vám ľubovoľne regulovať život, skákať vám po hlave a brať za to zaslúžené výhody. Vy máte zase právo sa na to pozerať, akceptovať to a pritakávať. Lebo tak je to správne. Zmena by len rozvrátila osvedčené pomery a spôsobila chaos. Poslanci a členovia vlády by sa po takomto necitlivom zásahu občanov do ich vecí nevedeli sústrediť na rôzne radovánky a museli by sa venovať práci, dokonca zodpovedaniu sa občanovi za to, čo robia a ako hospodária. A to by mohlo predznamenať  koniec hrubej arogancie moci u nás.

Preto ľudia, zostaňte pasívni, nič nepodnikajte a referendum nepodpisujte! V pokoji počkajte, kým vám príde účet za šafárenie politikov, ktorý budú splácať ešte aj vaše vnúčatá, alebo kým vás nezrazí opitý poslanec a nevysmeje sa vám do očí.


Keby predsa...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?