Íri odhlasovali Lisabon – no veď zato!

Autor: Jozef Rajtar | 8.10.2009 o 8:00 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  1231x

Konečne to tu máme! Íri napravili svoje predošlé chybné rozhodnutie a zahlasovali za Lisabonskú zmluvu. Ušetrili sa tým prostriedky, lebo tým pádom nemusia hlasovať tretí (štvrtý, piaty...) krát, kým sa k jedinému správnemu výsledku dopracujú.

Pod ušetrením prostriedkov nemyslíme zďaleka len náklady na konanie referenda. EÚ totižto vydáva ročne na svoju bežnú propagandu 2,4 miliardy EurZ týchto peňazí sa platia napríklad filmy a relácie, ktoré sú EÚ pozitívne, platia sa novinári, politici a rôzne organizácie, aby sa o EÚ vyjadrovali tým jediným správnym spôsobom. Navyše nadto presvedčiť celý národ, že musia hlasovať, ako im kážu, nestálo málo.

Na Írov bol vyvíjaný sústavný tlak, aby povedali áno, inak nech vraj idú kade ľahšie. Samozrejme, používali sa aj argumenty. Lisabon treba schváliť, aby EÚ bola silná, aby sa dalo čeliť kríze, aby ... a vôbec, proste snáď sa o nariadeniach politickej elity EÚ nebude diskutovať. Kde by sme boli, aby sa ešte všemocní byrokrati radili s plebsom, diskutovali a nebodaj tvorili nariadenia na demokratickom základe.
Koniec koncov, keď sa popracuje správnymi metódami, s ľuďmi to ide ľahko. Je treba využiť ich ľahostajnosť, nevedomosť a naivitu. Inštitúcie EÚ sú vzdialené chápaniu aj obyvateľov Bruselu, nieto ešte iných teritórií. Správnou propagandou teda naliať do povedomia ľudí rozprávky o tom, aké krajšie zajtrajšky prinesie ľuďom EÚ mašinéria, je pomerne jednoduché.
Ďalej sú k dispozícii eurofondy. Áno, to sú tie peniaze povyberané pod hrozbou násilia od ľudí, ktorí pracujú, a prerozdeľované kade tade ako forma úplatku za lojalitu. Pôvodní majitelia by určite mali predstavu, ako s nimi naložiť, ale predsa to EÚ nenechá na nich. Ku konkurencieschopnosti a inováciám sa prepracujeme nariadeniami, prerozdeľovanímcentrálnym plánovaním. O pár desaťročí budeme možno takto tesne konkurovať Severnej Kórei alebo Bangladéšu.
Najlepšou pákou je však fakt, že politici sú takmer všade vnímaní ako idioti, respektíve zlodeji. No a preto je lepšie to nechať nie na nich, ale na „EÚ". Že „EÚ" politická elita sa skladá z tých istých lokálnych politikov, len ľudia z jednej krajiny nevidia na prsty politikom z druhej krajiny? To je vedľajšie. Tvorba ilúzia je dokonaná, nechajte to na „EÚ". Byrokrati a politická elita sa o všetko postará. Za vás. Vy len seďte, čakajte na fondy a pozerajte rozprávky o EÚ. A aby som nezabudol, správajte sa podľa noriem. Tak sa vám možno nestane, že vaše správanie bude pouličnou kamerou a mikrofónom vyhodnotené ako nezodpovedajúce „normálu".

Preto Íri, mali ste to na hrane, ale zvládli ste to, a už nemusíte hlasovať ďalší krát. Ešte pritlačiť Klausa a Európa je tam, kde má správne byť. EÚ - ein Volk, ein Reich!

 

Spolupráca v rámci širšieho spoločenstva je super vec. Politická elita a byrokrati sa starajú o to, aby to super vec nebola. Pocit neobmedzenej moci je silnejší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spoločný obvod je jedna z najlepších vecí, ktorú nám Mečiar zanechal

Voľba podľa regiónov je historický anachronizmus.

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela.


Už ste čítali?